Ruh & Zaman – Şizofren Hikâyeler

“Hapis gibi bir şey yaşadığımız sahte zamansızlık. Kaybettiklerimizi çok önceden kendi elimizle kaybettiğimizde, gerçek zamansızlığı yok saydık. Göz ardı edilen değerler, gözyaşı olarak yanaklarımızdan özlemle akar gider değersizce. Uzaklara doğru süzülen kuşları garipçe selamlıyorum ve uçsuz bucaksız mekânda kalbimin sıkıştığını hissediyorum yeniden. Gösteremediğim sevgiler, benliğimi içten hançerleyerek ağır bir yenilgiye uğratıyor. Susuyorum, nefes alamıyorum, özlüyorum… İçime çektiğim dumanlar, tuzlu gözyaşlarım üzerinden süzülürken sizi anıyorum. Ne nefes alabiliyorum ne de boğulabiliyorum… Maddi ve manevi sıkışmışlık hissi günbegün artıyor ve aklımı kontrol etmeye başlıyor. Kokunuzu, benliğime kanat gerişinizi, gülüşünüzü ve nice hatırayı şişelerin dibinde arayıp duruyorum.”

Deniz Kenan Kılıç ~ Ruh&Zaman – Şizofren Hikâyeler

https://www.kitapyurdu.com/kitap/ruh-ve-zaman-amp-sizofren-hikayeler/445661.html&manufacturer_id=202458

https://www.dr.com.tr/Kitap/Ruh-Zaman/Edebiyat/Turk-Oyku/urunno=0001738003001https://www.dr.com.tr/Kitap/Ruh-Zaman/Edebiyat/Turk-Oyku/urunno=0001738003001

Birbirinden bağımsız ve sürükleyici 11 hikâye içerisinde felsefe, sosyoloji, psikoloji, tarih, matematik kırıntılarını bulacak; zaman, ruh, evren, bilim, aşk gibi konularda kendinizle tartışırken ufkunuzun açıldığını hissedeceksiniz. Tüm duyularınızı akan sözcüklerin gizemli ahengine bıraktığınızda, melodinin ritmi ile zamansızlık yolcuğunda kaybolacaksınız. “Ruh&Zaman” görselde yer alan mecralarda ve daha birçok mecrada sizleri bekliyor.

Within 11 independent, immersive stories, you will find philosophy, sociology, psychology, history, mathematical crumbs; when you argue with yourself about subjects like time, spirit, universe, science, love, etc., you will feel that your horizon has opened. If you leave all your senses to the mysterious harmonies of the flowing words, you will disappear on the timeless road with the rhythm of the melody.

https://www.facebook.com/ruhvezaman

https://www.facebook.com/groups/ruhvezaman/

https://www.facebook.com/denizkenankilic

https://www.facebook.com/groups/denizkenankilic

https://www.facebook.com/deniz.k.kilic

Şizofren Hikayeler
Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
LinkedIn
Share
Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.