Hakkımda

4989_99397130115_1142403_n2

 

Deniz Kenan KILIÇ

1989 Ankara doğumlu Kenan, Konutkent İlköğretim Okulu ve Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra ODTÜ Matematik bölümününden mezun oldu.  Daha sonrasında  ODTÜ Finansal Matematik programından master diplomasını aldı. Bu süre zarfında, sırasıyla savunma sanayi bünyesinde AR-GE mühendisi ve IT alanında iş geliştirme uzmanı olarak çalıştı. Bu aralar ODTÜ Finansal Matematik bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir ve bir savunma sanayi şirketinde Ar-Ge mühendisi olarak çalışmaktadır. Geçtiğimiz yakın zamanda 11 farklı hikayeden oluşan “Ruh&Zaman” kitabı ve “Reflex” isimli elektronik türde müzik bestesi yayınlanmıştır.

Kalabalıkların “Hurra!” diye atıldığı şeylerin tamamen doğru olduğuna inanmaz. Bu sebeple demokrasinin bir nevi ütopya olduğunu söyler. Gerçek-hayal, doğum-ölüm, doğru-yanlış, iyi-kötü, güzel-çirkin gibi kol kola yürüyen ikili konular üzerine fikirler üretip, aykırı düşünceler ve değişik bağlantılar öne sürebilir. Kazan içine maddi ve manevi malzemeleri koyup, beyin fırtınası yardımıyla yeni tatlar üretmeye ve sizleri düşündürmeye çalışır.

Şu ana kadar kendi ülkesinde ya da yurt dışında, kamplarda, şehirlerde,  köylerde, okullarda, derneklerde, kahvelerde, doğada, sporda, satrançta, fizikte, matematikte, bilgisayarda, felsefede, insanlarda öğrendiği, gördüğü ne varsa elinden geldiğince tarafsız şekilde harmanlayıp sizlere aktarmak en büyük isteğidir… Ruh ve zamanın gerçek anlamlarını arama yolunda Deniz’e katılmanız dileğiyle…


He was born in Ankara in 1989. Due to requirement of his father’s profession, he lived in USA for a while in elementary school. During his studies at Ankara Ataturk Anatolian High School, he went towards quantitative sciences. He performed his first music, poetry and story experiments in this period. He graduated from METU/Mathematics Department in 2012 and then started his master’s degree in Financial Mathematics at METU. He successfully completed his graduate program in 2015 and started his PhD program in the same department. Besides his master’s and doctoral studies, he has been working as an R&D engineer within the defense industry. During this time classical guitar, sports and literature were among the most important friends.

He published story book “Ruh&Zaman/Soul&Time” which includes philosophy, sociology, psychology, history, mathematical crumbs. By combining numerical and verbal formations, he transfers his accumulation of intensive education and business life to his literary and music works. So far he has been trying to blend and translate all the things he learned from camps, cities, villages, schools, communities, schools, nature, sport, chess, physics, mathematics, computer, philosophy, human beings.

“Reflex” is his first published music. He is classical guitarist and electronic music producer. After releasing his first single, he continues to work on electronic albums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.