Anlamsızlığa Tutunmak

“Geçici bir süre bilinç kaybı yaşadılar. Aynı saatte ve tarihte, başka bir evren mekânında gözlerini açtılar. Arka arkaya birçok kez daha bilinç kaybı yaşamaya devam ettiler. Gözlerini her açtıklarında farklı bir mekânda uyanıyorlardı. Değişmeyen tek şey, her seferinde yan yana olmalarıydı. Alaz, tekrar kendine geldiğinde etrafında bulunan barmeni, galaksileri ve dört adet devasa kanadı gördü. Devasa bir yusufçuğun sırtına tutunmuş vaziyette, uzay boşluğunda ilerliyorlardı. His yok olmuştu. Zaman yok olmuştu. Yusufçuk süzüldükçe renkler ve boyutlar da yok olmaya başladı. 

İkisine de çok uzunmuş gibi gelen belirsiz bir süre geçtikten sonra gözlerini açtılar. Giyinip kuşanmış bir sürü çocuk ile beraber uzun bir yemek masasında oturuyorlardı. Çocukların hepsi, duygusuzca önlerindeki tabaklara bakıyordu. Alaz ve barmen, küçük yaştaki bu insanların hiçbirini tanımıyorlardı. Çocukların duruşları, nefes düzenleri, ten renkleri ve bakışları ölümü hatırlatıyordu. Masanın başında oturan çocuk başını kaldırıp iki yabancıyı süzmeye başladı. Çocuğun gözlerinde, göz bebeği ve iris kısımları yoktu. Bembeyaz gözler, Alaz’ı ve barmeni inceleyip duruyordu. Bir anda yükselen çocuk çığlıkları içinde, ortam karanlığa gömüldü. 

Alaz ve barmen; evrendeki canlı ve cansız tüm varlıkların içinde, yolculuklarına devam ettiler. Her boyuta ait parçacıklar ve zamana ilişkin tüm tanımlar hafızalarında saklıydı sanki. Boş bir hiçlik içinde yok olurlarken yeniden nefes alabildiler. Alaz, “İsmin ne?” diye soruverdi.”

Deniz Kenan Kılıç ~ Anlamsızlığa Tutunmak

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Anlamsızlığa Tutunmak” isimli roman 20 Şubat 2020 tarihinde sizlerle buluşuyor. Roman, günümüz Ankara’sında geçmektedir. Romanın ana karakteri; Alaz isminde bilgili ve eğitim seviyesi yüksek bir kadındır. Kadın, hayatının bir noktasında, varoluşunu sorgulamaya başlamıştır. Ne var ki yaşadığı bu sorgulama süreci onun açısından çok sancılı geçmektedir. Etrafındaki insanların çoğuyla iletişimi kopmuş durumda olan Alaz; alkol kullanımını abartmaya başlamıştır. Kadın, anlam veremediği sanrılar görmektedir.

Bir gün gittiği bir barda, oradaki barmenlerden birisi olan Doğu ile tanışmıştır. Alaz’ın gözle görülür ruhsal çöküntüsüne rağmen, kadın adamın hayatında önemli bir yer etmiştir.

Alaz, kafasının içindeki derin düşünceleri barmen ile paylaşmaya başlamıştır. Varoluş, ölüm ve benzeri konular üzerine yaptıkları konuşmalar sıklaşmıştır. Bazı felsefi temel konular; karakterlerin karşılıklı konuşmalarında ele alınmıştır. Doğu’nun başına gelen kötü bir olay sonucunda, o da Alaz gibi bunalıma girmiştir. Bedenen ve ruhen kötü durumda olduklarını her ikisi de kabullenmiştir. Bu kötü gidişatı durdurmak için çözüm yolları hakkında düşünüp taşınmışlardır. Sonunda da çözüm konusunda bir anlaşmaya varmışlardır.

https://www.facebook.com/anlamsizliga.tutunmak/

https://www.facebook.com/groups/anlamsizliga.tutunmak

https://www.truvayayinlari.com/index.php?route=product/product&product_id=5258

Anlamsızlığa Tutunmak
Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
LinkedIn
Share
Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.